Põhja – Läti parimad paigad 16. – 17. august 2014

                
1. päev.
Väljasõit Anijalt ja Kehrast täpsustamisel. Põgus peatus Iklas. Staiceles külastame liivi kultuuri- ja infokeskust, tutvume muuseumi ja Kunstnike küüniga. Kaasa saab osta kangastelgedel ostetud esemeid (sõbad, linikud, rätid). Lõunasöök muuseum-kõrtsis Pivālind. Mazsalaca on eestlastele tuntud kui Väike-Salatsi. Teeme jalutuskäigu mööda jõeäärset matkarada Skaņākalna pargis.

Ruhja (Rūjiena) meierei. Tutvume jäätise valmistamisega ja proovime erinevaid jäätisesorte. Ruhjas külastame ka Püha Bartholomeuse ehk Püha Pärtli kirikut. Naukšeni mõisakompleks koos pargiga. 1919. aastal kasutasid mõisat oma baasina Eesti sõdurid, kes olid Vabadussõjas Läti poolele appi tulnud. Ekskursioon Valmiera õlletehases koos toodete degusteerimisega. Majutus Valmieras.

2. päev. Hommikusöök hotellis. Valmierast lõuna poole jääb Gauja rahvuspargi kõige maalilisem osa: jõgi voolab laias ürgorus, millesse lõikub rohkesti jäärakuid ja lisajõgesid. Jalutuskäik Sietiniezise liivakivipaljandi juurde Gauja ääres.

Cēsis on oma uhke ajaloo ning väärikate traditsioonidega üks kaunemaid linnu Lätis. Ajaloolised puithooned ja kitsad tänavad. Jalutuskäik linnas: vaatame ordulinnust ja Jaani kirikut, mille altarimaali autoriks on Johann Köler. Āraiši vabaõhumuuseum–järvesaarel asuv latgalite hõimu kindlusasula rekonstruktsioon. Lõunasöök Raganas. Münchhauseni muuseumi külastus. Lisaks Münchhauseni seikluslike lugude maailmale saab tutvust teha kuulsaid lätlasi tutvustava vahakujude näitusega. Asume koduteele, põgus peatus Iklas.

Hind reisijale: 108 EUR, kui rühmas on vähemalt 40 reisijat
Hinna sees:
*
bussikasutus
* majutus Valmieras hotellis „Volmar“ koos hommikusöögiga
* ekskursioon Staiceles koos kohaliku giidiga, kohalik giid Münchhauseni muuseumis
* giid-reisijuhi teenused (Viire Vahtra)
Lisatasu eest:
* Naukšeni mõisa külastus – 2.50 EUR
* ekskursioon ja toodete degusteerimine jäätisevabrikus – 2 EUR
* Valmiermuiža õlletehase külastus + toodete degusteerimine – 6 EUR
* Staicele muuseum – 0.85 EUR
* lõunasöök Staiceles – 4 EUR
* lõunasöök Raganas – 7.50 EUR
* Āraiši muuseum-reservaat – 2.90 EUR
* Münchhauseni muuseum – 3.50 EUR

NB! Vajalik on kaasa võtta pass või ID-kaart! Palun kontrollida reisidokumendi kehtivust!


LOODUSREISID OÜ

 

SEB Pank  a/a 10220064024012  

Tel. +372 52 92 514

65609 VÕRU www@loodusreisid.ee